Düğün Fotoğrafı Çekiminde Çiftler Nelere Dikkat Etmeli?

tarafından uzmultimedya

Gelin ve damat için en özel günler arasında yer alan düğün günü, fotoğraf çekimleri ile birlikte ölümsüzleştirilmekte ve sonsuz bir hatıra olarak saklanmaktadır.

Düğün Fotoğrafı Çekiminde Çiftler Nelere Dikkat Etmeliler?

Çiftlerin yapması gereken en önemli şey birbirleriyle uyumlu olmaları ve düğün fotoğrafları çekilirken başka şeylerle ilgilenmemeleri önerilir. Çekim anını eğlenceye dönüştürmek için elinizden gelen maksimum çabayı göstermeniz daha iyi düğün fotoğraflarınız olacağı anlamına gelmektedir. Düğün fotoğrafları için bir diğer önemli nokta çiftlerin doğal davranması ve birbirleriyle iletişim halinde olmalarıdır. Poz verirken doğal davranmaya özen göstermeli, birbirlerine poz vermek için bakmamalıdır. Bunu yaptığınızda ortaya çıkan düğün fotoğrafları sizi fazlasıyla memnun edecektir.

Aşkla gözlerine baktığınız müstakbel eşinizle kaydedilen, birbirinize güldüğünüz doğal bir an sizler için harika anılar olarak kalacaktır. Eşinize sadece fotoğraf çekiminde değil, bir ömür boyu gülmeye özen gösterin. 🙂

Düğün Fotoğrafı Çekilirken Gelin Nelere Dikkat Etmeli?

Gelinliğin ağır olması ve hal böyleyken yürümenin zor olması gelin için dezavantaj oluşturabilir. Bu sebeple fotoğraf çekimi süresince yakın bir arkadaşının yanlarında olması ve geline yardım etmesi oldukça önemlidir. Saçın rüzgardan dolayı bozulabilme etkenine karşın yanınızda saç spreyi bulunmasına özen gösterilebilir.

Çiftler kendi zevkleri doğrultusunda fotoğraf çekimi için kendi aksesuarlarını hazırlayabilir.

Düğün Fotoğrafı Çekilirken Damat Nelere Dikkat Etmeli?

Belde kuşak ve papyon tercih edilen damatlıklar damadı özellikle sıcak havalarda zor durumda bırakabilir.

Gelinle damadın uyumu düğün fotoğraflarının en önemli noktasını oluşturmaktadır. Damatların bu özel anda kendilerini kasmamaları çok önemlidir. 

Düğün fotoğrafçısının yönlendirmelerine dayanarak yapılan düğün fotoğrafı çekimlerinde doğallık için düğün fotoğrafçısı ile iyi anlaşabilmek ve iyi bir iletişim kurmak son derece önemlidir. 🙂

Düğün gününüzde yapılan bir çekim için fotoğrafçınızla planladığınız çekim saatine uymanız son derece önemlidir. Şehir trafiğini, kuaförde geçireceğiniz süreyi göz önünde bulundurarak planlamayı yapmalı ve buna uymalısınız.
Sizin için imkanlar dahilinde ise düğün günü haricinde bir gün çekiminizi planlamayı tercih edebilirsiniz. Bu size düğün günü stresinden uzak bir günde daha güzel pozlar verebileceğiniz zamanı daha rahat kullanabileceğiniz daha rahat bir fotoğraf çekinme süreci imkanı sağlar.

Başta Çanakkale olmak üzere, tüm şehirlerde severek kaydettiğimiz bu özel anlarınız için yukarıda belirttiğimiz önerilerimizi dikkate almanız size kolaylık sağlayacak ve güzel düğün fotoğraflarınız olacaktır.

Uz Multimedya olarak çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar diler, bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz. 🙂